EDUCATOR/ LUCRATOR SOCIAL/ PEDAGOG SOCIAL

Organizatia Umanitara Concordia Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia presupune supravegherea si ingrijirea copiilor, precum si desfasurarea activitatilor educationale si ocupationale alaturi de acestia. Prin urmare, aplicantul trebuie sa fie o persoana responsabila si implicata, comunicativa si sociabila, creativa si sa aiba capacitatea de mentinere a echilibrului emotional.

CERINTE

Pregatirea, respectiv experienta sociopedagogica constituie un avantaj.
Locatia: PUNCTE DE LUCRU
1. CONCORDIA ORASUL COPIILOR – Sos.Centura de Vest nr.1A, Ploiesti
2. FERMA PENTRU COPII – Aricestii Rahtivani, jud.Prahova – Str. Bisericii nr.614

BENEFICII OFERITE

Se ofera posibilitatea de a lucra intr-o organizatie dinamica, serioasa, dedicata copiilor si tinerilor aflati in situatii de dificultate, alaturi de o echipa multidisciplinara. Pachetul salarial este motivant, adecvat responsabilitatilor postului.

Data limita pentru depunerea aplicatiilor este: 31.05.2014

CONCORDIA este o organizaţie umanitară, neguvernamentală, apolitică şi non-profit, care are ca obiectiv recuperarea şi reintegrarea socială, şcolară şi familială a copiilor şi tinerilor care provin din familii dezorganizate, defavorizate social sau direct din stradă.