Economist - Ploiesti

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunostinte bune ale legislatiei si procedurilor financiare romane;
- Inregistrarea in contabilitate a operatiunilor legate de achizitii interne/externe, vanzari interne/externe, banca in lei/devize, casa in lei/devize, evidenta analitica furnizori, clienti, salarii, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, etc;
- Cunostinte intocmire declaratii fiscale lunare, a declaratiei Intrastat, chestionare pentru Institutul National de Statistica (lunare, trimestriale si anuale) si diverse raportarila BNR;
- Intocmire ordine de plata
- Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
- Alte responsabilitati date de conducerea companiei ce pot avea legatura cu activitatea postului

CERINTE

- absolvent de facultate economică in domeniul financiar-contabil;
- experienţă în contabilitate de minim 3 ani;
- cunoştinţe bune de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare;
- cunostinte in utilizarea aplicatiilor Office: Microsoft Word, Excel,Outlook
- cunostinte utilizare soft contabil ERP constituie un avantaj;
- disciplina profesionala,
- operativitate in indeplinirea sarcinilor

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- contract de munca full-time/

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.