ECONOMIST - SC NORDEXIM COFFEE SERVICES SRL

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, realizarea lunara a ordinelor de compensare acolo unde cazul, verificarea si valorificarea documentelor privind inventariere patrimoniului etc.
- Tinerea la zi a evidentei datoriilor la furnizori si urmarirea efectuarii platilor la scadenta.
- Raspunde de corectitudinea inregistrarilor in contabilitatea primara si de predarea/preluarea documentelor contabile.
- Se achita de atributiile prevazute in fisa postului si de sarcinile concrete de munca conform criteriilor de performanta ale postului;

CERINTE

- absolvent de facultate economică in domeniul financiar-contabil
- experienţă în contabilitate de minim 3 ani;
- cunoştinţe bune de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare;
- cunostinte in utilizarea aplicatiilor Office: Microsoft Word, Excel,Outlook
- cunostinte utilizare soft contabil ERP constituie un avantaj;
- disciplina profesionala,
- Abilitati bune de comunicarea cu colegii si cu celelalte departamente;
- Capacitati bune de organizare si prioritizarea sarcinilor.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- contract de munca full-time/

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.