Dispecer- Transport International

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- desfasoara activitati in cadrul dispeceratului transport extern

- urmareste si centralizeaza datele referitoare la situatia masinilor, status, pozitie, eventuale intarzieri la incarcare sau livrare

- analizeaza comenzile de transport primite de la clienti, verifica rutele de deplasare, km alocati pentru dislocare si cursa si daca nu sunt probleme confirma comenzile la clienti

- primeste raportari de la conducatorii auto referitoare la : programul si graficul de conducere ; starea tehnica a autovehiculului ; probleme la descarcarea/incarcarea marfii

- urmareste si analizeaza centralizarea curselor efectuate in ziua respectiva

- raporteaza catre dispecerul sef situatia zilnica privind activitatea de transport extern

CERINTE

- studii superioare

- experienta de vanzari in transport extern (avantaj)

- cunoasterea tehnicilor de vanzari, negociere, comunicare si prezentare

- cunostinte operare calculator, internet, Microsoft Office

- limba engleza (citit, vorbit, scris) foarte bine;

- cunoasterea unei a doua limbi straine constituie avantaj

- permis de conducere cat. B (C, E constituie avantaj )

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.