DIRECTOR GENERAL - Ploiesti NORDEXIM

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Coordoneaza si conduce intreaga activitate de vanzare si distributie
-Supervizeaza activitatea directorilor din subordine
-Gestioneaza procesul de instruire a tuturor angajatilor din subordine
-Urmareste si analizeaza evolutia pietei si a concurentei
-Mentine relatii bune cu principalii clienti
-Raspunde de satisfacerea nevoilor clientilor companiei
-Creste prezenta firmei pe piata, realizeaza prezentari si negociaza contracte
-Stabileste strategiile comerciale prioritare pentru atingerea targeturilor
-Raspunde de calitatea serviciilor si a fluxului operational
-Raspunde pentru dezvoltarea businessului

CERINTE

-studii superioare tehnic/economic
-experienta in domeniul vanzarilor consultative - minim 4 ani
-buna cunoastere a mediului concurential de afaceri
-experienta intr-o functie de conducere si de coordonare– minim 4 ani
-cunostinte de management buget
-orientare spre performanta si dezvoltarea afacerii;
-personalitate dinamica cu initiativa
-abilitati de negociere, organizare si planificare;
-aptitudini de comunicare, spirit de echipa;
-bun cunoscator al limbii engleze
-cunostinte operare PC
-posesor permis conducere categ. B -minim 3 ani
-domiciliul stabil in Ploiesti

BENEFICII OFERITE

-Beneficii : conform unei multinationale

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.