DIRECTOR ECONOMIC - Nordexim Coffee Services

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Controlarea si coordonarea inregistrarilor in contabilitate a operatiunilor legate de achizitii interne/externe, vanzari interne/externe, banca in lei/devize, casa in lei/devize, evidenta analitica furnizori, clienti, salarii, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, etc;
- Verificarea si coordonarea intocmirii declaratiilor fiscale lunare, a declaratiei Intrastat, chestionare pentru Institutul National de Statistica (lunare, trimestriale si anuale) si diverse raportari la BNR;
- Coordonarea si verificarea intocmirii ordinelor de plata
- Raspunde si coordoneaza intocmirea la zi si corecta a evidentei financiare si contabile;
- coordonarea si controlul activitatii departamentului contabilitate

CERINTE

- absolvent de facultate economică in domeniul financiar-contabil;
- experienţă in contabilitate de minim 3 ani;
- cunoştinţe bune de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare;
- cunostinte in utilizarea aplicatiilor Office: Microsoft Word, Excel,Outlook
- cunostinte utilizare soft contabil ERP constituie un avantaj;
- disciplina profesionala,
- operativitate in indeplinirea sarcinilor
- cunostinte bune ale legislatiei si procedurilor financiare romane;
- abilitati de leadersheep

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.