Director Comercial - Ploiesti

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul sau, o companie multinationala, leoHR recruteaza:
Responsabilitati:
• Elaborarea și implementarea strategiilor comerciale in conformitate cu scopurile si obiectivele companiei
• Înțelegerea cerintelor clienților existenți pentru ca nevoile lor sa fie îndeplinite
• Identifica clienti noi si dobandirea unor noi colaborari, consolideaza relatiile comerciale cu clientii existenti
• Colaborarea și coordoneaza echipe diverse (marketing, vânzări, proiectare etc.)
• Monitorizarea performanței activităților comerciale și pregătirea de rapoarte pentru managementul superior
• Cerceteaza și analizează piața pentru a crea planuri detaliate privind oportunitățile comerciale (extinderea, dezvoltarea afacerilor etc.)

CERINTE

Cerinţe:

• Experientă dovedită ca director comercial sau un alt rol relevant
• Ințelegere în profunzime a metodelor de cercetare de piață și analize
• Cunostinte solide de raportare a performanțelor și a proceselor financiare / bugetare
• Abilități de organizare și conducere excelente
• Experienta dovedita in managementul relatiilor cu clientii

Aptitudini necesare:

• Studii superioare in domeniu;
• Excelente abilităţi de negociere si comunicare verbala si in scris;
• Abilitatea de a lucra in echipa si de a conduce echipa;
• Abilități analitice puternice;
• O atenție deosebită la detalii;
• Ințelegere buna a proceselor de construcții;
• Cunoștințe contractuale puternice.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies