Coordonator Transport

S.C. AMAKRON S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal
Cautam o persoana ambitioasa, serioasa si perseverenta.

Ne dorim de la tine sa ai experienta in coordonarea transportului international de marfa cel putin 2 ani, sa ai abilitati foarte bune de comunicare atat in limba romana cat si in limba engleza, dar nu in ultimul rand, disponibilitate pentru deplasari in tara si in straintate.

Va trebui sa :
• Mentii o legatura activa cu departamentul comercial si clientii finali;
• Preiei, planifici, monitorizezi si finalizezi comenzile de transport intern si international;
• Contactezi partenerii de transport, accesezi bursele de transport, negociezi preturi, rute, mijloace de transport, planuri de incarcare;
• Mentii colaborarea cu clientii companiei si partenerii de transport;
• Urmaresti modul de executarea a transportului, verifici documentele de transport ( CMR, si alte doc.), intocmesti rapoartele de activitate.
De asemenea:
• Te vei ocupa de dezvoltarea transportului rutier intern si international;
• Te vei ocupa de dezvoltarea de parteneriate pe piata transportului intern si international de marfuri.

CERINTE

• Studii superioare finalizate;
• Permis cat. B;
• Cunostinte operare SAP;
• Limba engleza nivel avansat ( germana - reprezinta avantaj);
• Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
• Persoana bine organizata, capabila sa planifice si sa coordoneze activitatea de transport;
• Persoana perseverenta, autonoma, asumata si deschisa la munca in echipa.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Alte beneficii

DESCRIEREA FIRMEI

AMAKRON - Head Hunting/ Executive Search

Suntem:
• o echipa de OAMENI inimosi si ambitiosi, tintim sus si ne dezvoltam continuu
• prezenti, hiperactivi si perfectionisti
• dedicati in a conecta companiile partenere cu profestionistii din diverse domenii de activitate
• mediatorii procesului de imbunatatire a vietii profesionale a candidatilor nostri

Suntem AMAKRON!

Puteti aplica aici, dar ne gasiti si pe site-ul nostru www.amakron.ro unde va puteti inregistra CV-ul in baza de date sau ne puteti contacta la telefon: 0268.420.820. Prin inregistrarea cv-ului sunteti de acord ca Amakron sa prelucreze datele cu caracter personal declarate. Toate informatiile furnizate sunt confidentiale.