Coordonator SSM - Responsabil de mediu - Cadru tehnic PSI

S.C. AMAKRON S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

AMAKRON - EXECUTIV SEARCH
Recrutam pentru partenerul nostru, o companie multinationala care realizeaza ambalaje speciale si relocari industriale:

Responsabilitati:
• elaborarea tematicii pentru toate fazele de instruire, stabilirea periodicitatii instruirii adecvate pentru fiecare loc de munca in instructiunile proprii, asigurarea informarii si instruirii lucratorilor in domeniul SSM si verificarea insusirii si aplicarii de catre lucratori a informatiilor primite;
• asigurarea intocmirii planului de actiune in caz de pericol grav si iminent, conform prevederilor legale si asigurarea ca toti lucratorii sa fie instruiti pentru aplicarea lui;
• elaborarea documentelor specifice privind modul de organizare a apararii impotriva incendiilor;
• elaborarea sau solicita elaborarea, sub responsabilitatea sa, a planului de securitate si sanatate, precizând regulile aplicabile santierului respectiv si tinând seama de activitatile de exploatare care au loc in cadrul acestuia;
• pregatirea dosarului de interventii ulterioare, adaptat caracteristicilor lucrarilor, continând elementele utile in materie de SSM de care trebuie sa se tina seama in cursul eventualelor lucrari ulterioare;
• deschiderea registrului de coordonare si completarea;
• transmiterea planul de securitate si sanatate, registrului de coordonare si dosarului de interventii ulterioare beneficiarului si/sau managerului de proiect si coordonatorului in materie de SSM pe durata realizarii lucrarii;
• coordonarea aplicarii principiilor generale de prevenire si de securitate la alegerea solutiilor tehnice si/sau organizatorice in scopul planificarii diferitelor lucrari sau faze de lucru care se desfasoara simultan ori succesiv si la estimarea timpului necesar pentru realizarea acestor lucrari sau faze de lucru;
• organizarea cooperarii intre angajatori, inclusiv a celor care se succed pe santier, si coordonarea activitatilor acestora, privind protectia lucratorilor, prevenirea accidentelor si a riscurilor profesionale care pot afecta sanatatea lucratorilor, informarea reciproca si informarea lucratorilor si a reprezentantilor acestora si, daca este cazul, informarea lucratorilor independenti;
• organizarea tuturor activitatilor, conform legislatiei in vigoare legata de securitatea protectia mediului

CERINTE

• Studii tehnice superioare in domeniul constructiilor (inginer constructor)
• Minim 5 ani experienta profesionala in domeniul securitatii si sanatatii in munca
• Curs in domeniul securitatii si sanatatii in munca, cu o durata de cel putin 80 de ore
• Curs postuniversitar in domeniul securitatii si sanatatii in munca, cu o durata de cel putin 180 de ore (evaluator de risc)
• Curs de coordinator in materie de securitate si sanatate pentru santierele temporare sau mobile – certificate de absolvire valabil
• Curs de cadru tehnic PSI
• curs de responsabil mediu;

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Alte beneficii

DESCRIEREA FIRMEI

AMAKRON - Head Hunting/ Executive Search

Suntem:
• o echipa de OAMENI inimosi si ambitiosi, tintim sus si ne dezvoltam continuu
• prezenti, hiperactivi si perfectionisti
• dedicati in a conecta companiile partenere cu profestionistii din diverse domenii de activitate
• mediatorii procesului de imbunatatire a vietii profesionale a candidatilor nostri

Suntem AMAKRON!

Puteti aplica aici, dar ne gasiti si pe site-ul nostru www.amakron.com unde va puteti inregistra CV-ul in baza de date sau ne puteti contacta la telefon: 0268.420.820. Prin inregistrarea cv-ului sunteti de acord ca Amakron sa prelucreze datele cu caracter personal declarate. Toate informatiile furnizate sunt confidentiale.