COORDONATOR ACHIZITII

SC COILPROFIL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Defineste in colaborare cu departamentul tehnic nevoile de materiale;
- Identifica pe piata produsele necesare, selecteaza furnizorii si negociaza contractele comerciale, reactualizand constant baza de date privind furnizorii;
- Pregateste si plaseaza comenzile catre furnizori, asigurand acuratetea acestora in conformitate cu specificatiile tehnice;
- Analizeaza drafturile de contracte, emite obiectiuni, negocieaza clauzele contractuale, raspunde de licitatiile pentru produsele achizitionate, in scopul contractarii celor mai avantajoase oferte;
- Gestioneaza inregistrarile asupra comenzilor si achizitiilor efectuate;
- Urmareste livrarile, precum si efectuarea platilor catre furnizori;
- Monitorizeaza cheltuielile gestionate pentru a asigura mentinerea in bugetul departamentului si face propuneri de bugetare si rectificare a bugetului pentru perioada urmatoare;
- Propune masuri de imbunatatire a operatiilor, tinand cont in permanenta de raportul dintre cost, calitate si livrare la timp;Elaboreaza rapoarte periodice de activitate: situatia stocurilor etc.

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Minim 2 ani experienta in achizitii, (in domeniul constructiilor – avantaj)
- Cunostinte bune operare PC: Microsoft Office -Word, Excel, Power Point; Internet;
- Cunostine de limba Engleza - nivel avansat, limba franceza – avantaj;
- Gandire analitica foarte buna, abilitati de planificare si organizare;
- Comunicare, relationare, prezentare si negociere;
- Persoana placuta, organizata, disciplinata, serioasa, corecta;
- Orientare catre rezultate, atentie la detalii si dorinta de implicare in diferite proiecte;
- Capacitate de a respecta termene limita.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant.
Dezvoltare profesionala intr-un mediu organizational confirmat.
Datalii despre alte avantaje, la interviu.

Prezenta de 10 ani pe piata romaneasca, societatea Coilprofil are ca domeniu de activitate productia de tabla cutata, profile galvanizate, panouri termoizolante, piese de finisaj, casete structurale si de fatada, sisteme pluviale. Fabrica din localiatea Ceptura, Prahova este dotata cu utilaje ultramoderne, conditiile de lucru sunt la standarde europene. Inca de la deschidere, misiunea Coilprofil este de a se impune prin produse de calitate si servicii adiacente, prin dezvoltarea gamei de produse tinand cont de tendintele si cerintele pietei constructiilor. An de an, compania isi dezvolta serviciile, gama de produse, echipa. Valorile Coilprofil sunt increderea, parteneriatul, calitatea, implicarea. Oferim un loc de munca dinamic, provocator si sprijinul necesar pentru a putea obtine impreuna rezultate foarte bune.