Controlor calitate

Mayr Melnhof Packaging Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Duce la indeplinire sarcinile trasate de seful direct – Manager Calitate
• Efectueaza teste pentru materiale si produse
• Inregistreaza, analizeaza impreuna cu sefii de departamente si raspunde la reclamatiile din partea clientilor
• Planifica si urmareste activitatea serviciului de asigurarea calitatii
• Pregateste documentele necesare si participa la audituri din partea clientilor si a organismelor de certificare
• Completeaza chestionarele primite de la clienti
• Elaboreaza Rapoarte de Neconformitate interne / din reclamatii de la client
• Urmareste aplicarea actiunilor corective / preventive stabilite
• Colecteaza, prelucreaza si interpreteaza informatiile din productie / calitate
• Coordoneaza si urmareste aplicarea planului de inspectie pentru produsele fabricate
• Efectueaza audituri interne si la furnizori
• Elaboreaza rapoarte de audit

CERINTE

Preferabil un an de activitate in acest domeniu sau in domenii conexe
Spirit analitic, capacitatea de a se concentra asupra detaliilor, atentie si responsabilitate in procesul de verificare
Acuitate vizuala foarte buna
Capacitate de analiza
Ordonat, atentie la detalii
Comunicare si cooperare in cadrul echip[ei din care face parte cat si cu ceilalti participant la procesul de productie
Dexteritate
Capacitate de luare a unor decizii atunci cand este cazul
Adaptare rapida la situatii noi
Capacitate de acumulare a informatiilor noi
Limba engleza - nivel avansat
MS Office - nivel avansat ( Microsoft Word, Power Point, excel)
Cunostinte statistica
Constituie avantaj cunoasterea ISO 9001; Analiza 5Why; Ishikawa

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricarea ambalajelor din hartie si carton