CONTABIL PRIMAR

PETRONAS CLOTH DECORATION S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Intocmeste documentele de gestiune comerciala: facturi, chitante, bonuri fiscale.
- Inregistreaza in programul de contabilitate documentele primare: facturi clienti, facturi furnizori, chitante; bonuri fiscale; deconturi de cheltuieli; extrase de banca lei/valuta, plati salariale, dispozitii de plata si incasare
- Intocmeşte si urmăreşte avansurile spre decontare; deconturile de cheltuieli (ordine de deplasare, diurne, foi de parcurs, documente justificative avansuri)
- Efectueaza si urmareste plati furnizori si incasari de la clienti, achizitii valuta, plati externe; plata pentru obligatiile bugetare - prin internet banking
- Urmarire solduri clienti/ incasari la datele scadente aferente si intocmire corespondenta cu clientii in vederea recuperarii acestora
- Evidenta jurnal de casa, jurnal de banca, jurnalele de cumparari si vanzari
- Arhiveaza sistematic si cronologic documentele contabile ale societatii
- Intocmeste si prezinta rapoartele specifice catre managementul companiei

CERINTE

Elemente de contabilitate primara pana la balanta
Experienta anterioara pe un post similar
Cunoastea programului de lucru SAGA
Cunostinte de salarizare-personal
Limba engleza – consituie avantaj
Cunostinte operare PC (Excel, Word, Internet)

BENEFICII OFERITE

Transport Ploiesti-Paulesti si retur
Program de lucru 07.00-15.30
Mediu de lucru placut
Numai persoanelel selectate vor fi contactate pentru interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Fabrica de Broderie