Contabil- contabilitate primara

MAXITOP MEDIA PERFORMANCE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma din Ploiesti cu o indelungata experienta in domeniul industriei geamului si tamplariei termopan, doreste sa angajeze CONTABILA cu EXPERIENTA.
Responsabilitati:
- Contabilitate primara,
- Calcul stocuri, materiale si comenzi,
- Verificarea intocmirii corecte a documentelor primare;
- Inregistrarea tuturor operatiunilor contabile lunare pana la nivelul de balanta in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Reconcilieri contabile pentru aria sa de activitate;
- Intocmirea de situatii lunare pentru clienti si furnizori;
- Corespondenta cu tertii, pentru asigurarea corectitudinii datelor si documentelor transmise;
- Respectarea termenelor de inchidere lunare.

CERINTE

- Studii medii sau superioare (de specialitate - reprezinta avantaj);
- Experienta in activitate minimum 5 ani, din care minim 3 ani intr-o firma de productie ( fabrica de geam termopan - constituie avantaj),
- Cunostinte avansate de operare PC ( programe de contabilitate)
- Spirit organizatoric, rigurozitate;
- Capacitate de respectare a termenelor limita;
- Capacitate de sinteza, atentie la detaliu,
- domiciliu stabil in apropiere de Mizil sau disponibiliatea de a face naveta.

BENEFICII OFERITE

Salariul si alte beneficii se discuta la interviu.
Program de lucru L-V, 8 ore .

Maxi Media Performance este o firma de recrutare si plasare de forta de munca, din Ploiesti ce va ofera posibilitatea de a va gasi un loc de munca stabil si bine platit. Societatea noastra asigura consultanta permanenta tuturor candidatilor, instruindu-i si indemnandu-i sa faca pasii corecti pentru a ocupa un post pe masura capacitatilor acestora.