Assistent manager

COMPCONTROL ING.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Achiziţionarea unor servicii si produse necesare desfasurarii activitatii
Analiză, evaluare şi tehnoredactare materiale şi e-mail-uri
Asistenta in negociere
Asistenta in training
Asistenta in participări la conferinţe, saloane, târguri, etc.
Comunicare publica în medii profesionale sau consumer-oriented
Corectura materiale tehnoredactate
Documentare legislativa
Evaluarea critica argumentata a managerului
Gasirea unor programe informatice necesare pentru desfasurarea activitatii profesionale
Gestiunea contactelor profesionale ale firmei
Imprimat/ multiplicat materiale
Informare eficientă manager cu privire la ariile specifice de interes stabilite
Intermedierea comuncatiilor electronice intre manager si colaboratori
Introducere date in calculator
Pastrarea bunei dispozitii si a unei inalte motivari
Pastrarea unei agende de lucru la zi
Realizarea de rapoarte destinate uzului intern sau extern
Redactare şi analiză de proiecte, planuri de afaceri si de finantare
Redactarea si gestiunea contractelor
Sistematizarea informatiilor dintr-o plaja bibliografica

CERINTE

- Cunoştinţe despre delegare, managementul timpului, funcţionarea proceselor de promovare şi finanţare a proiectelor, legislaţie, politici publice, mangementul calităţii

- Cunoştinţe despre gestiunea concretă a relaţiei şi documentelor IMM-urilor cu Finanţele Publice şi alte instituţii care reglementează/ monitorizează activitatea IMM-urilor în România

- Cunoştinţe despre funcţionarea mecanismelor de comunicare mediatică, negociere, comunicare publică, târguri, expoziţii şi conferinţe

- Cunoştinţe despre funcţionarea la zi a mecanismelor şi mijloacelor de comunicare electronică, utilizarea programelor de tip office pentru redactarea de documente care presupun formatări complexe, cunoaşterea tehnicii necesare pentru prelucrarea unor înregistrări audio şi/ sau video folosind programe la un nivel de începător

- Cunoştinţe despre ascultarea activă, feed-back, evaluare, limbajul non-verbal

- Cunoştinţe despre tipurile de programe existente pe piaţă, despre sistemul, structura şi piaţa firmelor din România

- Cunoaşterea structurii şi conţinutului limbii incluzând cunoaşterea înţelesului şi scrierii cuvintelor, a regulilor de compunere şi a regulilor gramaticale

- Limba engleză fluentă în vorbit şi scris

- Cunoştinţe referitoare la funcţionarea tehnică a infrastructurii de telefonie mobilă şi a reţelisticii de internet din România

Aptitudini:

- abilitatea de a asculta şi înţelege informaţii şi idei prezentate oral, prin cuvinte şi fraze vorbite

- abilitatea de a comunica verbal informaţii şi idei într-o manieră în care să faciliteze înţelegerea celorlalţi

- abilitatea de a citi şi înţelege informaţiile şi ideile prezentate în scris

- abilitatea de a comunica informaţii şi idei în scris într-o manieră în care să faciliteze înţelegerea celorlalţi

- abilitatea de a genera idei noi, neobişnuite asupra unui subiect sau situaţii date, sau de a dezvolta modalităţi creative de rezolvare a unei probleme

- abilitatea de a combina informaţii disparate pentru a extrage reguli generale sau concluzii (include şi descoperirea de relaţii între evenimente aparent disparate)

- abilitatea de a conştientiza dacă ceva este în neregulă sau e probabil să nu meargă bine. Nu implică şi rezolvarea efectivă a problemei, doar recunoaşterea faptului că există o problemă.

- abilitatea de a vorbi clar în faţa celorlalţi astfel încât să te faci înţeles.

- abilitatea de a aplica reguli generale la probleme specifice pentru a produce soluţii adecvate.

- aptitudinea de a veni cu un număr de idei despre o temă dată. Se referă la un număr de idei produse şi nu la calitatea, corectitudinea sau creativitatea ideilor.

- capacitatea de a urma corect o regulă dată sau un set de reguli pentru a aranja lucruri sau acţiuni într-o anumită ordine.

- aptitudinea de a-ţi reaminti informaţii ca numere, cuvinte, desene şi proceduri.

- aptitudinea de a te descurca într-un spaţiu nou şi de a identifica obiectele pe care le poţi utiliza ca repere.

- aptitudinea de se concentra şi de a nu fi distras în timpul realizării unei sarcini de-a lungul unei perioade de timp.

- aptitudinea de a trece de la o activitate la alta sau de a utiliza două sau mai multe surse de informaţii în acelaşi timp, (ca vorbire, sunet, atingere sau alte surse).

- aptitudinea de a face rapid şi în mod repetat mişcări şi/ sau ajustări precise pentru controlul poziţiei exacte a unui aparat sau vehicul.

BENEFICII OFERITE

Bonuri masa

Servicii de control nedistructiv pentru toate metodele, consultanta, expertizare in domeniu.