Assistant pagina web Ruxandrablog.com cu bun nivel de limba spaniola

S.C. FEROS COLECT PREST S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcinile aferente postului de muncă

• Analiză, evaluare şi tehnoredactare materiale promotionale şi e-mail-uri
• Asistenta in participări la conferinţe, saloane, târguri, etc.
• Cercetare de piata on-line si nu numai
• Comunicare publica în medii profesionale sau consumer-oriented
• Corectura materiale tehnoredactate
• Distribuire/difuzare materiale promotionale
• Documentare si auto-instruire in temele si domeniile cerute si necesare
• Gasirea unor programe informatice necesare pentru desfasurarea activitatii profesionale
• Gestiunea contactelor personale si profesionale ale managerului
• Gestiunea conturilor de e-mail si administrarea electronica a site-ului Ruxandrablog.com, si a retelelor de socializare, editare fotografica.
• Imprimat/multiplicat materiale promotionale şi de training
• Intermedierea comuncatiilor electronice intre manager si colaboratori
• Introducere date in calculator
• Navigare pe internet
• Participarea la traininguri de formare a abilitatilor necesare, pe cheltuiala intreprinderii
• Pastrarea bunei dispozitii si a unei inalte motivari
• Pastrarea unei agende de lucru la zi
• Realizarea de rapoarte destinate uzului intern sau extern
• Redactare şi analiză de proiecte, planuri de afaceri si de finantare
• Redactarea si gestiunea contractelor
• Sistematizarea informatiilor dintr-o plaja bibliografica

CERINTE

Cerinţele psihologice ale postului de muncă
Cunoştinţe:

Spaniola - nivel avansat
Administraţie şi management: Cunoştinţe despre managementul timpului si funcţionarea proceselor de promovare.

Vânzări şi marketing: Cunoştinţe despre funcţionarea mecanismelor de comunicare mediatică, redactarea planurilor de afaceri şi a documentelor de vânzare, negociere, persuasiune, comunicare publică, târguri, expoziţii şi conferinţe
Computere şi electronică: Cunoştinţe despre funcţionarea la zi a mecanismelor şi mijloacelor de comunicare electronică, utilizarea programelor de tip office pentru redactarea de documente care presupun formatări complexe, utilizarea unor programe şi platforme specifice de gestiune şi monitorizare a fişierelor şi informaţiilor de pe şi despre site-uri găzduite pe un server la care angajatul are accesul, cunoaşterea tehnicii necesare pentru prelucrarea unor înregistrări audio şi/sau video folosind programe la un nivel de începător
Psihologie: Cunoştinţe despre ascultarea activă, feed-back, evaluare, limbajul non-verbal (de exemplu să ştie să preia cărţi de vizită şi să împartă materiale promoţionale unor persoane care par interesate în timp ce trec pe lângă standul firmei la un târg; a şti să-i spună managerului ce a făcut bine şi ce a greşit în comunicarea cu un client potenţial)
Educare şi perfecţionare: Cunoştinţe despre tipurile de programe existente pe piaţă, despre sistemul, structura şi piaţa firmelor de training din România, cunoştinţe despre elaborarea şi organizarea unui training deschis, respectiv pentru un client in-house (de exemplu să ştie ce presupune gestiunea unei locaţi de training, înainte, în cursul şi după desfăşurarea acestuia)
Limbă română: Cunoaşterea structurii şi conţinutului limbii incluzând cunoaşterea înţelesului şi scrierii cuvintelor, a regulilor de compunere şi a regulilor gramaticale
Limbă străină: Limba Spaniola fluentă în vorbit şi scris si Engleza

BENEFICII OFERITE

Beneficiile pentru assitant manager
• Confirmare si evaluare profesionala in domeniile de activitate
• Dezvoltare si gestiune personala si profesionala
• Acumulare de experienta
• Contacte personale si profesionale
• Oportuntati de dezvoltare si de afirmare in mediile profesionale care tin de domeniile comunicare si training
• Alte avantaje personale si profesionale cu caracter motivational

DESCRIEREA FIRMEI

CENTRU INFRUMUSETARE