Agent vanzari // Tehnician Service mobil

Stera Industry SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati Agent vanzari:( Ploiesti, Sibiu, Braila-Tulcea, Oradea, Timisoara, Roman)
-identifica noi clienti si stabileste relatii comerciale cu acestia;
-dezvolta relatiile cu clientii din zona arondata;
-negociaza si incheie contracte cu clientii;
-viziteaza regulat clientii atribuiti, identifica nevoile acestora si ofera solutiile potrivite;
-monitorizeaza actiunile firmelor concurente active in zona;
-intocmeste zilnic rapoarte de activitate catre superiorul ierarhic;
-implementeaza strategii de vanzari pe termen scurt si mediu;
-asigura realizarea obiectivelor de vanzari lunare, trimestriale si anuale.

Responsabilitati Tehnician Service mobil: (Cluj Napoca)
- activitati specifice de inlocuire si/ sau reparatie a circuitelor defecte, pe orice utilaj cu actionare hidraulica/pneumatica, mobil sau fix
- identificarea cauzelor care produc defectiunile si gasirea rapida a solutiilor de rezolvare a problemelor aparute in circuitele hidraulice, in special partea de conducte (furtun hidraulic si/sau teava hidraulica) si a accesoriilor acestora (racorduri, reductii, cuplaje, robineti, valve, supape, etc)
- gasirea rapida a solutiilor de rezolvare;
- deplasarea in locatiile indicate de catre clientii nostri.
- cautare clienti noi, promovarea in fata clientilor, cat si a potentialilor clienti, a produselor comercializate (tehnica fluidelor si tehnica manipularii/ridicarii sarcinilor).
- gestionarea stocurilor de marfa si uneltelor necesare pentru desfasurarea activitatii
Activitatea se poate desfasura atat in atelierul fix, cat si pe teren, prin mijlocirea atelierului mobil de service hidraulic.

CERINTE

Agent Vanzari: ( Ploiesti, Sibiu, Braila-Tulcea, Oradea, Timisoara, Roman)
-studii superioare finalizate sau in curs, preferabil studii tehnice(mecanica/electromecanica/constructii de masini, etc)
-bune cunostiinte de utilizare PC -minim pachetul MS Office, email,web;
-capacitate de sinteza, analiza si asimilare rapida;
-adaptabilitate,rezistenta la stres;
-abilitati bune de comunicare, atat scris cat si verbal;
-spirit analitic, persoana organizata, atenta la detalii, capabila sa lucreze in echipa;
-permis de conducere categoria B.
Reprezinta un avantaj:
-cunoasterea unei limbi straine;

Tehnician Service mobil: (Cluj Napoca)
- cunostinte de baza specifice meseriei de lacatus mecanic;
- studii tehnice, de mecanica/mecanica agricola/ electromecanica/ constructii de masini, etc;
- experienta si cunostinte in domeniul tehnicii fluidelor (mecanica, hidraulica, hidrostatica) - Avantaj
- experienta in reparatii de echipamente (utilaje agricole, camioane, utilaje de constructii, etc.)
- disponibilitate la program de lucru prelungit si de a efectua delegatii;
- pasiune si abilitati pentru domeniul tehnic;
- interes pentru echipamente industriale si utilaje
- spirit de initiativa si cooperare;
- capacitate de analiza si sinteza;
- capacitate de lucru in conditii de stres si termene limita.

BENEFICII OFERITE

Tichete de masa
Prime in functie de performante
Telefon de serviciu
Laptop

Societatea comerciala cu capital privat 100% specializata in oferirea de servicii si produse specifice domeniului industrial.In gama noastra de produse oferite se numara sisteme de ridicare si ancorare, furtunurile hidraulice, industriale si pneumatice, robineti industriali si pneumatici, accesorii pentru furtunuri hidraulice si industriale.