Agent de vanzari / Responsabil contracte

MAXITOP MEDIA PERFORMANCE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospecteaza piata, identifica noii clienti si creeaza o baza de clienti noi;

- Promoveaza imaginea si produsele companiei;

- Interactioneza in mod direct cu clientii in vederea promovarii si consilierii,

- Intocmeste oferte tehnice si economice;

- Finalizeaza discutiile purtate prin incheiere de contracte si urmareste derularea lor;

- Gestioneaza relatia cu clentii: coresponenta de afaceri, preluare comenzi, urmarire comenzi, negociere preturi, liste de pret de achizitie, oferte, contracte;
- Informeaza departamentele interesate asupra termenelor de livrare;

CERINTE

Studii superioare (domeniu tehnic )

- Experienta in vanzari - minim 1 an,

- Cunostinte MS Office,

APTITUDINI:

- Foarte bune abilitati de negociere, relationare interpersonala, flexibilitate, tenacitate, spirit intreprinzator;

- Capacitate de analiza, deductie logica si sinteza;
- Bune abilitati de organizare;
- Capacitatea de a lucra sub presiune; respectarea termenelor limita;
- Integritate, onestitate, responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

Salariul pleaca de la 2300 lei , la care se adauga procent din vanzari. Detaliile se discuta dupa interviu.

Maxi Media Performance este o firma de recrutare si plasare de forta de munca, din Ploiesti ce va ofera posibilitatea de a va gasi un loc de munca stabil si bine platit. Societatea noastra asigura consultanta permanenta tuturor candidatilor, instruindu-i si indemnandu-i sa faca pasii corecti pentru a ocupa un post pe masura capacitatilor acestora.