SC ADEPLAST SA angajeaza responsabil SSM si MEDIU

SC ADEPLAST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
Management activitati SSM:
Identificarea pericolelor si evaluarea riscurilor pentru fiecare post din cadrul companiei;
Elaborarea de instructiuni proprii pentru completarea si/sau aplicarea reglementarilor de securitate si sanatate in munca;
Efectuarea instructajului de SSM la angajarea personalului;
Urmarirea actualizarii planului de avertizare, a planului de protectie si prevenire si a planului de evacuare.
Managementul Mediului si Deseurilor:
Respectarea cerintelor legale si de reglementare specifice;
Evaluarea impactului de mediu;
Elaborarea planului de automonitorizare si de baze de date pentru protectia mediului;
Comunicarea cu autoritatile de protectia mediului (raportari, avize, etc.).

CERINTE

Candidatul ideal:
- Studii superioare tehnice;
- Experienta relevanta in domeniu de cel putin 3 ani;
- Specializare în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă, cu durată de cel puţin 80 de ore;
- Curs postuniversitar de evaluare a riscurilor cu o durată de cel puţin 180 de ore - reprezinta avantaj;
- Curs responsabil gestiunea deseurilor;
- Abilitati de planificare si organizare;

BENEFICII OFERITE

- se ofera salariu atractiv si tichete de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Fabrica producatoare de materiale de constructii