Senior Accountant - Curtea de Arges

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul sau, o companie multinationala de renume, leoHR recruteaza:

Responsabilitati:

• Validarea intocmirii declaratiilor lunare catre bugetul de stat, a decontului de TVA, a declaratiilor recapitulative si a declaratiilor la INS, BNR
• Verificare corelatii in balanta lunara intre conturile de profit si pierdere si cele de bilant;
• Elborarea situatiilor financiare;
• Asista auditorii companiei pe toata durata interventiei lor si ofera informatiile cerute pentru auditurile statutare si de grup
• Pregatire documentatie dosar preturi de transfer
• Reprezinta compania in fata organelor de control ale Statului Roman
• Ofera support/ consultanta colegilor din alte departamente pe teme financiar-fiscale
• Optimizare cheltuieli nedeductibile; calcul impozit pe profit

CERINTE

• Studii superioare, Specializare: Economie, Contabilitate sau Finante;
• Experiență de minim 5 ani intr-o pozitie similara, intr-o companie de productie;
• Cunoștințe sau calificari speciale: Expert contabil
• Abilitati comunicare/ abilitati organizatorice;
• Persoana motivata, orientata spre detalii și bine organizata;
• Abilități bune de comunicare in limba engleza;
• Abilitatea de a lucra în mod independent și eficient;
• Cunostinte IT: MS Office, SAP – constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite:

• Traininguri;
• Tichete de masa;
• Masa calda (compania suporta jumatate din costul lunar);
• Posibilitatea dezvoltarii intr-un mediu dinamic.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies