SEF FABRICA PRODUCTIE - PITESTI

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Coordonarea si organizarea intregului proces de fabricatie in vederea realizarii productiei planificate, in conformitate cu obiectivele de dezvoltare, programul si standardele de calitate, sanatate si securitate a muncii si mediu.

ACTIVITATI PRINCIPALE:
 Coordonarea, dezvoltarea si motivarea angajatilor;
 Urmarirea si controlul desfasurarii comenzilor de productie si a proiectelor speciale;
 Planificarea necesarului de personal pe fiecare activitate/ proiect;
 Optimizarea permanenta a procesului de productie (imbunatatirea continua a indicatorilor de productivitate, costuri, etc);
 Organizeaza si controleaza activitatile de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de productie si coordoneaza folosirea corecta si eficienta a resurselor.
 Coordonarea implementarilor in productie a modificarilor tehnologice de produs;
 Supravegherea si optimizarea consumului de materiale finite si auxiliare;
 Coordoneaza realizarea si punerea in functiune la termen a noilor capacitati de productie;
 Face propuneri pentru planificarea anuala privind investitiile, capacitatile si personalul necesar avand in vedere cerintele de calitate;
 Elaboreaza proiectul planului de investitii, in conformitate cu prevederile bugetului, in scopul imbunatatirii gradului de ocupare a capacitatilor de productie existente si crearii de noi capacitati;
 Identifica resursele necesare si colaboreaza cu toate departamentele companiei pentru a atribui corect responsabilitati individuale.
 Realizeaza planificarea activitatilor si defineste termene limita pentru executia comenzilor primite si a proiectelor alocate;
 Gestioneaza aspectele operationale de zi cu zi ale fiecarui proiect/ comanda.

 Raspunde de mijloacele fixe din central sau de cost;
 Raspunde de desfasurarea eficienta a activitatii de aprovizionare si ia masuri pentru asigurarea materiala a desfasurarii fara intreruperi a procesului de productie.
 Raspunde de masurile luate pentru folosirea la maximum a capacitatilor de productie si pentru exploatarea echipamentelor, de utilizarea completa a timpului de lucru si cresterea productivitatii muncii.

CERINTE

 Studii tehnice superioare;
 5 ani experienta in domeniul productiei de structuri metalice si/ sau prefabricate de beton;
 Experienta solida in managementul personalului, a bugetului si a resurselor intr-un mediu industrial;
 Limba engleza– nivel avansat;
 Experienta in management;
 Abilitati de lider;
 Orientare spre performanta;
 Abilitati de gestionare a conflictelor;
 Gandire orientate spre proces;
 Foarte bune cunostinte de management de proiect.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/