Sef compartiment Calitate - Mediu - Pitesti

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Urmareste difuzarea, implementarea, mentinerea si imbunatatirea SMQM si asigura cunoasterea si respectarea lor de catre tot personalul
• Urmareste eficienta programului de instruire
• Intocmeste Rapoarte de actiuni corective (RAC) ;
• Intocmeste Rapoarte de actiuni preventive ( RAP) si urmareste eficacitatea lor
• Urmareste intocmirea corecta si completarea inregistrarilor cu privire la calitat-mediu;
• Urmareste calitatea si fisa de securitate a produselor puse in opera;
• Colaboreaza cu laboratoare specializate pentru conformitatea produselor puse in opera;
• Asigura colectarea si indosarierea inregistrarilor cu privire la calitat-mediu;
• Instruirea personalului
• Verifica existenta si starea tehnica a utilajelor din cadrul capacitatii de aparare
• Verifica existenta documentatiei tehnice pastrata cu regim de rezerva de mobilizare;
• Coordoneaza instructajele lunare cu comandantii de formatiuni;
• Asigura starea de functionare a punctelor de comanda de protectie civila.

CERINTE

• Studii superioare tehnice;
• Experienta : min 3 ani
• Cunostinte profesionale : legislatie in domeniul calitatii si protectiei mediului,
• Calitati si aptitudini : atentie, ordonare, putere de munca si concentrare, capacitate de
analiza si sinteza; inalta tinuta morala si corectitudine;
• Calitati si aptitudini manageriale : Organizare, abordare prospectiva, exigenta si obiectivitate.
• Cerinte specifice : coordonarea activitatii de Asigurarea a Calitatii si Factorilor de Mediu si Controlul Calitatii in conformitate cu legislatia in vigoare;
• Autorizare : CQ de catre MLPTL ;
• Certificare : Auditor intern pentru Sistem Calitate-Mediu.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/