Reprezentant medical

TOP SAN INVEST SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea produselor farmaceutice
- sustinerea vanzarilor, indeplinirea obiectivelor de vanzari
- colaboreaza cu Bussiness Manager si Product Manager
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei
- identificarea de noi clienti - intocmirea bazei de date de clienti
- stabilirea de noi contacte cu potentiali clienti
- prezentarea si promovarea brandului la clientii companiei
- supervizeaza, identifica si implementeaza modalitatea de prezentare a produselor
- executa si coordoneaza activitati specifice (direct marketing, sampling)
- intocmirea periodica a planurilor de activitate, a rapoartelor de activitate.
- monitorizarea activitatii concurentei
- negociere si incheiere contracte

CERINTE

- cunoasterea produselor si a caracteristicilor specifice brandului - reprezinta un avantaj
- studii superioare absolvite (Medicina / Farmacie);
- experienta de minim 1 an pe o pozitie similara;
- cunostinte avansate de PC (Word, Excel, PowerPoint);
- limba engleza - nivel avansat;
- cunostinte solide de marketing
- excelente abilitati de comunicare, prezentare;
- aspect profesional - business
- putere de convingere;
- capacitate de a lucra in echipa;
- atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare
- rezistenta la stres;
- permis auto (categoria B)
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- salariu+ comision din vanzari
- mediu de lucru profesionist
- oportunitati de training si dezvoltare profesionala
- oportunitati de promovare
- autoturism de servici, telefon mobil

MATERIALE SI ECHIPAMENTE ELECTRICE, CORPURI SI SURSE ILUMINAT

MATERIALE CONSTRUCTII SI FINISARI.