Operator comenzi - identificare piese auto

MD Mecanic Benz 2003

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Identificarea reperelor de piese auto în programe specializate, la solicitarea clienţilor;
• Operarea comenzilor făcute telefonic sau online de către clienţi
• Consultarea cataloagelor de piese auto în vederea comunicării clienţilor compatibilităţile solicitate;
• Ofertarea produselor către clienţi;
• Consilierea tehnică a clienţilor şi implicarea directă în promovarea ofertei făcute.

CERINTE

Studii tehnice - constituie avantaj
Experienţă dovedită pe o poziţie similară în piaţa constituie avantaj
Bune cunoştinţe de operare programe de identificare piese auto;
Experienţă în lucrul cu clienţii persoane juridice;
Cunoştinţe de operare a MS Office;
Abilităţi excelente de comunicare şi convingere;
Încredere în propriile forţe, spirit de echipă, răbdare;
Persoană serioasă, determinată, responsabilă şi ambiţioasă
Experienta minima pe o pozitie similara in piata auto - 1 an.

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru plăcut într-o echipă dinamică şi în plină dezvoltare

• Salarizare motivantă

MD Mecanic Benz 2003 este o societate infiintata in anul 2003 avand ca principal obiect de activitate comertul cu ridicata de piese si accesorii pentru autovehicule.