Operator calculator electronic si retele

SC DAMI FAM BETA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura sprijin zilnic activitatilor de prelucrare (procesare), operare si monitorizare a sistemelor informatice de tehnologia informatiei si a comunicatiilor, echipamentelor periferice si informatice, hardware si software, precum si echipamentele informatice, pentru a asigura performanta optima, precum si pentru identificarea oricaror probleme
- ofera asistenta utilizatorilor pentru folosirea aplicatiilor conform instructiunilor
- monitorizeaza functionarea sistemelor de operare si a aplicatiilor
- analizeaza parametrii de neconformitate in functionare si ii readuce operativ la valorile conforme
- participa la instalarea si configurarea componentelor de conectare/interconectare in retea
- configureaza resursele sistemului/statiile de lucru/reteaua de calulatoare

CERINTE

- cunostinte de baza de tehnologia informatiei (hardware, software,
- modele si structure de date,
- medii de stocare date, texte si imagini,
- medii de transmisie a informatiilor,
- retele de calculatoare,
-instalarea si configurarea echipamentelor periferice)

BENEFICII OFERITE

Oferim salarizare avantajoasa!

Firma noastra ofera o gama larga de servicii in domeniul it.