Online Travel Expert

Intermedia Activ Management Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezentarea și vânzarea serviciilor turistice in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- Gestionarea clientilor preluați și a cererilor acestora;
- Oferă support clientilor, pre si post vanzare, atat din punct de vedere al fluxului de comanda dar si informatii de natură turistică;
- Răspunde pentru desfăsurarea si finalizarea cu success a contractelor turistice angajate;
- Participă la procesul de vânzare și rezervare, monitorizarea derularii fluxului de achiziție și finalitatea acestuia.

CERINTE

- Studii superioare;
- Capacitate foarte bună de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributivă, simt pentru detaliu semnificativ, capacitate rapidă de decizie;
- Mod de gândire orientat spre client;
- Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate si eficientă;
- Cunostinte peste medie de limba engleză;
- Cunoștințe bune de limba română (vom scrie multe email-uri)
- Cunostine bune de geografie (tări, orase turistice), in special zona Europa
- Stăpanirea operatiilor de calcul primare: adunare, scadere, inmultire, impărtire, procent.
- Cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel);
- Cunostinte de operare internet, email, diverse aplicatii online, Google Maps;
- Un avantaj ar putea prezenta candidatii ce detin in plus si notiuni de contabilitate primară;
- Disponibilitate pentru o dezvoltare continuă

BENEFICII OFERITE

Beneficii salariale și dezvoltare:

- Salariu fix
- Bonus corelat cu obiectivele atinse
- Tichete de masă
- Vacante la tarif de achizitie pentru toti membrii familiei
- Traininguri de specialitate: *Introducere in aria serviciilor profesionale de travel *Pașii vânzării consultative; *Cultura serviciilor superioare - Cum să creezi valoare pentru client; *Marketing Online - Customer Experience

Intermedia Activ Management este firma ce opereaza in Romania servicii web interactive, dedicate in special solutiilor de calatorie si al serviciilor hoteliere adresate clientilor finali.