Inginer IT AS400

INFOTECH SYSTEM SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Infotech System Solutions din Pitesti este o companie partenera a grupului francez Haulotte. Echipa noastra este formata din specialisti in servicii IT de administrare sisteme informatice: administrare computere de birou, portabile si echipamente periferice, administrare servere, administrare infrastructura retea, consultanta IT, proiectare si executie lucrari infrastructura IT.

Angajam ingineri IT cu experienta in sisteme AS400:

- Conduce proiectele de industrializare si imbunatatire care decurg din acestea, inclusiv: planificare, de backup, replicare, managementul fluxului si al interfatelor;
- Supravegheaza si verifica instalarea sistemelor, retelelor si soft-urilor legate de AS400;
- Consiliaza in ceea ce priveste evolutia practicilor si a solutiilor IT;
- Are capacitatea de a planifica si anticipa schimbarile;
- Realizeaza sistemul de metrologie si faciliteaza masurile preventive si de corectie;
- Defineste standardele de productie si implementarea unei exploatari AS400 conform cu un model de procese ITIL;
- Asigura sanctiunile in cadrul echipei IT;
- Imbunatatirea, in general, a documentatiei;

CERINTE

- Experienta ca si Inginer IT sau intr-o pozitie echivalenta;
- Experienta in ceea ce priveste mediul AS400;
- Experienta IBMi (pe POWER 5 si 7), SQL, DB2 UDB si instrumentul de replicare Mimix Vision, procese ITIL;
- De preferat, sa aiba experienta in exploatarea Movex si sa aiba cunostinte generale in mediile Windows, Linux, J2EE, precum si abordari arhitecturale IT;
- Sa aiba experienta in redactarea documentelor IT;
- Obligatoriu limba franceza;

Infotech System Solutions este o companie partenera a grupului francez Haulotte.
Echipa noastra este este formata din specialisti in servicii IT de administrare sisteme informatice: administrare computere de birou, portabile si echipamente periferice, administrare servere, administrare infrastructura retea, consultanta IT, proiectare si executie lucrari infrastructura IT.
Suntem specializati sa planificam, sa construim, sa livram si sa maximizam beneficiile rezultate din aplicarea celor mai bune solutii si servicii pentru ca obiectivele necesare business-ului dumneavoastra sa fie atinse.
Serviciile noastre inovatoare de outsourcing si de administrare infrastructura, ajuta clientii sa: reduca costurile, elibereze resurse interne care pot sa se concentreze pe imbunatatirea strategiei, reduca riscurile, imbunatateasca livrarea servicilor IT, printr-un serviciu IT flexibil.