Inginer Comercial

DELTA ROM TECHNOLOGIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie romano-franceza, cu sediul in Pitesti si o experienta de peste 19 ani in mediul industrial din Romania, cautam un coleg pasionat de vanzari, inovatii in domeniul mecanicii fine si cablajelor, si in special orientat spre a obtine rezultate pentru ocuparea postului de REPREZENTANT TEHNIC COMERCIAL

Principalele responsabilitati ale postului:
- Promovarea si vanzarea directa in teren(catre clientul final) a produselor si serviciilor companiei noastre dar si cele ale grupului de firme din care facem parte;
- Realizarea in maniera autonoma a ofertelor si urmarirea lor in piata;
- Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti interni si internationali;
- Negocierea conditiilor contractuale si urmarirea derularii acestora;
- Crearea unei baze de clienti activi si mentinerea relatiilor cu acestia;
- Identificarea e noi clienti si largirea gamei de produse si servicii in cazul clientilor existenti;
- Centralizarea si raportarea activitatilor la termen sau la cerere;
- Monitorizarea activitatii concurentei si a eficientei economice a fiecarui contact derulat

CERINTE

Este important sa aveti experienta in domeniul vanzarilor industriale de cel putin 5 ani si sa fiti familiarizati cu mediul industrial din tara . Studiile dumneavoastra au legatura cu domeniul tehnic, nivelul de limba engleza si franceza este minim B1.
Cunoasterea pietei in domeniu si capacitatea de a intelege procesele industriale
Studii superioare tehnice(de preferinta mecanica fina/TCM/inginerie/electrotehnica/inginerie economica
Experienta in vanzarea produselor tehnice similare celor din portofoliul firmei constiutie un avantaj
Excelente abilitati de comunicare si negociere;
Simt comercial foarte dezvoltat;
Autonomie, dinamism, implicare, responsabilitate, capacitatea de a lucra atat in echipa cat si individual;
Rigurozitate in respectarea cu acuratete a sarcinilor si termenelor limita
Putere de convingere, flexibilitate in functie de cerintele si tipologia clientilor;
Cunostinte operare PC(Word, Excel-mediu/avansat, Power Point) si operare CAD(avantaj)
Permis de conducere categoria B.
Daca pe langa aceste aspecte pe care le urmarim, aveti experienta in crearea unui portofoliu de clienti in domeniul industrial, precum si un portofoliu de clienti deja existent, sunteti o persoana organizata si comunicati cu usurinta cu cei din jur, va invit sa discutam mai multe detalii despre acest job

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Posibilitatea de dezvoltare profesionala prin participarea la training-uri de specialitate in tara si in strainatate
Laptop, telefon
Mediu de lucru dinamic, competitiv si inovativ

Infiintata in anul 2000, Delta Rom Technologies S.R.L se bazeaza pe o calitate deosebita a produselor si serviciilor sale fiind unic producator european pentru anumite piese (conexiuni pentru diode).

Firma Delta Rom Technologies S.R.L are o echipa de 59 angajati cu vasta experienta in domeniul productiei de piese de mecanica fina pentru industria electrica, electronica si auto. Prin serviciile pe care le oferim dorim sa intampinam nevoile clientilor nostri din Romania si din strainatate astfel incat sa devenim un partener de incredere in colaborarile viitoare.

Sistemul de management al calitatii al firmei noastre a fost certificat conform ISO 9001:2000 de catre SRAC (membru IQNet) inca din anul 2002.