Inginer aplicatii si vanzari din Pitesti

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job Connect recruteaza un inginer de aplicatii si vanzari, in Pitesti.

Compania angajatoare este o companie care activeaza in domeniul comercializarii de lubrifianti industriali, fiind dealer exclusiv in Romania pentru unul dintre cele mai mari brand-uri din domeniu.

Zona in care veti desfasura activitatea este reprezentata de sudul Romaniei.

Descrierea activitatii:
- vizite la clienti existenti, pentru a descoperi aplicatii noi;
- descoperirea de noi clienti in zona alocata, incheierea de noi contracte;
- oferirea de suport tehnic pentru clienti;
- raportarea activitatii, saptamanal, catre superiori;
- participarea la cursuri organizate de catre producatorul de lubrifianti;
- scopul activitatii: cresterea cifrei de afaceri pentru zona de sud a Romaniei.

In primele 2 saptamani activitatea va consta in invatarea produselor, a caracteristicilor tehnice ale acestora. Cunostintele dobandite vor fi verificate printr-un test.
In primele 3 luni are loc preluarea clientilor de la persoana care a fost responsabila in ultimii ani de aceasta zona.

Produsele vandute sunt diferite tipuri de uleiuri, unsori, paste, ceruri lubrifiante; dispozitive de ungere automata; agenti anticoroziune; acoperiri adezive.

Industriile din care provin clienti si in care au aplicabilitate produsele comercializate sunt: Industria textila, siderurgica, Prelucrarea lemnului, Prelucrari mecanice, Industria farmaceutica, a sticlei, feroviara, maritima, alimentara, a constructiilor de masini etc.

In primul an activitatea se va indrepta catre toate industriile prezente in zona alocata. Dupa primul an exista posibilitatea specializarii pe un segment de industrie anume.

CERINTE

Sunteti persoana potrivita pentru ocuparea acestui post daca indepliniti urmatoarele cerinte:
- studii superioare finalizate, in domeniul TCM sau Inginerie Mecanica;
- cunostinte avansate despre diferite componente ale proceselor tehnologice (rulmeni, lanturi, compresoare, arcuri,organe de asamblare, sisteme pneumatice si hidraulice etc.);
- experienta pe un post de inginer in domeniul TCM / Inginerie Mecanica sau experienta in vanzari in domeniul tehnic;
- limba engleza avansat;
- cunostinte operare PC.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un salariu fix plus diferite comisioane, lunar si anual.
Pentru desfasurarea activitatii, compania ofera masina de serviciu, card de combustibil, laptop, telefon si GPS.
Se ofera training despre companie si despre job.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.

Ne puteti contacta direct prin e-mail, la adresa candidati@jobconnect.ro sau la telefon 0754048248.