Inginer Agronom - Arges

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Identifica noi clienti si stabileste contacte in vederea colaborarii, prezentand ofertele companiei din punct de vedere tehnic si comercial;
• Identifica nevoile clientului si elaboreaza o oferta in concordanta cu eceste nevoi;
• Negociaza si incheie contracte pentru produsele companiei;
• Respecta normele si procedurile companiei in interactiunea cu clientii;
• Urmareste livrarea produselor la termenele si in cantitatile prevazute in contract;
• Mentine constant legatura cu clientii pe perioada derularii contractului, urmareste folosirea produselor livrate, verifica periodic stadiul si starea culturilor;
• Acorda asistenta tehnica, la solicitarea clientilor;
• Urmareste ca incasarile sa fie efectuate la termen;
• Organizeaza evenimente si loturi demonstraive cu scopul prezentarii produselor companiei;
• Promoveaza produsele aflate in portofoliul companiei;
• Prospecteaza piata de desfacere a produselor si participa la expozitii si targuri specifice domeniului;
• Participa la sedinte de analiza a situatiei vanzarilor si incasarilor.

CERINTE

• Pregatire profesionala: studii superioare, specialitate Inginer Agronom;
• Experienta profesionala: 2-3 ani lucrati in specialitate sau activitati conexe;
• Abilitati de negociere, diplomatie;
• Obligatoriu experienta in vanzari;
• Abilitati in stabilirea si mentinerea relatiilor interpersonale;
• Permis auto (categoria B);
• Prestanta, prezenta agreabilă;
• Rezistenta la stress.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.