Frezor

Delta Rom Technologies

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului
Citirea si interpretarea documentatiei tehnice:desene de executie respectiv comanda de executie;
Operarea pe freze clasice si strung
Alegerea corecta a sculelor aschietoare;
Alegerea corecta a dispozitivelor de fixare necesare prelucrarilor;
Alegerea corecta a regimurilor de aschiere;
Autocontrolul pe faze si operatii si controlul produsului final;
Asigurarea calitatii pieselor finalizate, in conformitate cu cerintele de calitate solicitate prin desenul de executie al piesei;
Completarea “Raportului de productie” zilnic in conformitate cu activitatile realizate pe parcursul schimbului;
Respectarea disciplinei tehnologice;
Pastrarea ordinii si curateniei la locul de munca si in perimetrul firmei;
Realizarea mentenantei zilnice si periodice conform “Planului de mentenanta” pentru masini si completarea fiselor de mentenanta;
Participarea la programele de instruire,scolarizare si informare organizate de firma;
Insusirea si respectarea indicatiilor de lucru;
Intretinerea si pastrarea sculelor si dotarilor din firma in buna stare.

CERINTE

Pentru postul de frezor asteptam de la noul nostru coleg:

1. Cunostinte desen tehnic
2. Experienta masini clasice de aschiere-freza
3. Experienta realizare piese de precizie unicat dupa desen sau model
4. Cunoaste aparate de masura clasice
5. Disponibilitate de lucru in echipa pe schimburi
6. Aptitudini mecanice-intretinere

BENEFICII OFERITE

- Bonuri de masa
- Decontare partiala transport
- Spor de fidelitate, plata orelor suplimentare si sporuri pentru turele de noapte
- Etc.

Infiintata in anul 2000, Delta Rom Technologies SA se bazeaza pe o calitate deosebita a produselor si serviciilor sale fiind unic producator european pentru anumite piese (conexiuni pentru diode).

Delta Rom Technologies SA are o echipa de 59 angajati cu vasta experienta in domeniul productiei de piese de mecanica fina pentru industria electrica, electronica si auto. Prin serviciile pe care le oferim dorim sa intampinam nevoile clientilor nostri din Romania si din strainatate astfel incat sa devenim un partener de incredere in colaborarile viitoare.

Sistemul de management al calitatii al firmei noastre a fost certificat conform ISO 9001:2000 de catre SRAC (membru IQNet) inca din anul 2002.
CV-urile pot fi trimise si pe fax:0248206101 sau pe adresa de e-mail recrutare@delta-rom.ro