DISPECER TRANSPORT INTERNATIONAL – Pitesti

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul sau, o companie specializata in servicii de transporturi, leoHR recruteaza:

DISPECER TRANSPORT INTERNATIONAL - Pitesti

Descrierea postului

• Sa asigure derularea comenzilor de transport international pentru clientii existenti si atragerea de noi clienti;
• Sa cunoasca si sa respecte prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;
• Sa respecte pe deplin legislația în vigoare, cu o atenție deosebită pentru timpul de lucru si de odihna reglementat prin lege atat in Romania cat si in tarile in care circula soferii pe care-i coordoneaza;
• Sa coordoneze si sa supravegheze activitatea conducatorilor auto;
•Verifica sistemele de urmarire utilizate in cadrul societatii (WebEye), pentru a localiza permanent masinile si informarea clientilor cu privire la pozitia camioanelor;
• Sa comunice soferilor rutele pe care sunt autorizati sa circule in executarea comenzii de transport;
• Sa verifice in avans, inainte de transmiterea comenzii de transport catre sofer, conditiile necesare efectuarii cursei in; deplina legalitate;
• Sa programeze si sa optimizeze rutele astfel incat sa obtina un parcurs in gol cat mai mic;
• Sa preia cererile de oferta si sa preia comenzile de transport din partea clientilor;
• Sa administreze si sa confirme executarea comenzilor de transport si sa tina evidenta acestora in registrele companiei, in format electronic cat si in WIND Soft, sa verifice documentele de transport (cmr-uri, avize,etc.);
• Sa organizeze transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;
• Sa optimizeze costurile legate de transport;
• Sa protejeze interesele angajatorului său acționând cu bună-credință.

CERINTE

Cerinte

- Persoana cu experienta in dispecerat transport intern si international atat pentru parcul propriu cat si pentru casa de expeditii;
- Cunoasterea legistatiei si a normelor internationale cu privire la transporturi;
- Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat, cunoscator a mai multor limbi straine constituie un avantaj, in principal: Germana, Franceza, Italiana;
- MS Office (Word, Excel, Outlook);
- Experienta de vanzari in transport extern (avantaj);
- Cunoasterea tehnicilor de vanzari, negociere, comunicare si prezentare;
- Cunoasterea burselor de transport Timocom , Bursa de Transport si altele;
- Persoana, organizata, orientata catre rezultat si performanta, cu bune abilitati de comunicare si negociere;
- Persoana cu adaptabilitate, flexibilitate si rezistenta la stres, cu atitudine proactiva si constructiva, bun cunoscator al geografiei Europei.

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite

- perspective de dezvoltare profesionala;
- venit salarial motivant.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam trimite CV-ul tau la adresa ioana.radulescu@leoHR.ro cu subiectul : “Dispecer Transport International“. Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insa doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies