DIRECTOR ECONOMIC PITESTI

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura legatura cu institutiile de stat; asigura indeplinirea la termen a obligatiilor companiei fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare
- Organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale,
- Contabilitatea clientilor si furnizorilor,
- Contabilitatea leasingurilor,
- Contabilitatea cheltuielilor cu salariile,
- Inchiderea balantei de verificare si a bilantului
- Intocmirea declaratiilor fiscale: decont de TVA, impozit pe profit, etc
- Contabilitatea mijloacelor fixe,
- Operarea zilnica a documentelor primite.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic;
- Minim 5 ani experienta in domeniu;
- Cunostinte solide in domeniul financiar-contabil, fiscal, a legislatiei in vigoare;
- Experienta in managementul financiar (raportare, analiza, planificare, investitii);
- Cunostinte de limba engleza;
- temeinice cunostinte in utilizarea calculatorului: ms office, internet, softuri specifice contabilitatii,gestiune.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/