Designer vestimentar

Voglia di Colori

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Se informeaza asupra tendintelor din lumea fashion, prin intermediul internetului, revistelor de specialitate, targurilor de profil, partenerilor;
• Planifica si dezvolta colectiile pe categorii de produse, teme, date si etape;
• Creeaza modele, ofera solutii, idei inovatoare si comerciale prin produsele pe care le realizeaza;
• Participa la sesiunile de proba;
• Cauta si selecteaza tesaturi, accesorii si decide care dintre acestea vor fi utilizate;
• Lucreaza in stransa legatura cu departamentele: vanzari, achizitii si productie in vederea realizarii colectiei, conform tendintelor si cerintelor clientilor.

CERINTE

• Studii universitare in design vestimentar (Facultate textile si Pielarie / Facultatea de Arte);
• Cunoscator al liniilor / trand-urilor in materie de design vestimentar feminin;
• Experienta in atelier de creatie (contituie un avantaj);
• Orientare către rezultat, capacitate de analiză şi sinteză, lucru in echipă;Abilitate de a lucra cu termene limita.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

www.voglia.ro