COST CONTROLLER – PRODUCTIE (Pitesti)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Verifica, controleaza, compara si evalueaza costurile in vederea executiei optime a proiectelor;
2. Culege si modeleaza datele pentru realizarea analizei de profitabilitate;
3. Verifica, monitorizeaza si ajusteaza alocarea veniturilor si cheltuielilor pe etape de executie;
4. Analiza constanta a bugetelor si pregatirea de rapoarte periodice care compara costurile bugetate cu cele reale;
5. Inregistreaza toate cheltuielile directe si indirecte pentru fiecare proiect in parte, pe centre de cost si categorii de cheltuiala, cu explicatii;
6. Verifica corespondenta costurilor cu documentele productiei si cu existenta contractelor si anexelor;
7. Clasifica toate datele introduse si le inainteaza spre aprobare celor in drept;
8. Realizeaza analiza detaliata bugetat versus cheltuit pentru fiecare proiect in parte si o prezinta periodic producatorului;
9. Propune masuri de eficientizare a costurilor si sesizeaza posibilele nereguli intalnite in relatia cu productia;
10. Verificarea cantitativa si calitativa a informatiilor primite si solicita, in mod activ, informatii suplimentare acolo unde este cazul si depune toate diligentele pentru a le obtine.

CERINTE

1. Absolvent de facultate cu profil tehnic;
2. Experienta in contabilitate, analiza financiara si planning;
3. Utilizator avansat MS Office, softuri specific si alte programe de gestiune;
4. Gandire structurata, orientata pe control costuri, proactivitate, buna intelegere a proceselor si a fluxului de materiale ;
5. Minte analitica si calcul matematic;
6. Capacitatea de a previziona situatii si de a rezolva probleme in timp util;
7. Excelente abilitati de comunicare si negociere;
8. Experienta in industria constructiilor metalice reprezinta un plus.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/