Consultant Vanzari - Pitesti

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza si prospectarea permanenta a pietei, pentru identificarea de noi clienti;
- Identificarea nevoilor clientilor si oferirea celor mai potrivite solutii;
- Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din portofoliu;
- Perfectarea contractelor si derularea eficienta a acestora;
- Mentinerea unui nivel ridicat al satisfactiei clientilor.

CERINTE

Esti candidatul ideal daca intrunesti urmatoarele cerinte:

- Studii superioare finalizate;
- Experienta de 1-2 ani in vanzari business to business;
- Atitudine pozitiva, proactivitate;
- Abilitati excelente de comunicare si vanzare consultativa;
- Bune abilitati de negociere si persuasiune;
- Mod de gandire orientat spre client;
- Capacitate de planificare si organizare;
- Cunostinte de operare MS Office;
- Permis conducere categoria B.

AUSTRAL TRADE este un lider pe piaţa importului, producţiei şi distribuţiei de articole de birotică şi papetărie, astfel incat, de peste 19 ani, „Stii pe ce te bazezi!”.
Politica noastră de parteneriat cu furnizori de renume pe plan internaţional, majoritatea producători, este cel mai bun mod de a oferi clientilor nostri cele mai bune şi mai noi produse, n exclusivitate.
Specificul activitatii noastre este de vanzare business to business (direct catre birourile companiilor), oferind solutii pentru birou clientilor nostri si oferindu-le consultanta pentru eficientizarea activitatii lor. Astfel, ne dorim ca in echipa noastra de vanzari sa avem consultanti activi, care sa ofere clientilor nostri solutiile potrivite si, in acest fel, sa dezvoltam parteneriate de succes.
Pentru mai multe informatii despre noi, te invitam sa vizitezi site-ul nostru: www.austral.ro