Consilier Vanzari

NEXT AUTOMOBILE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-promovarea produselor oferite spre vânzare clientilor, intocmirea si gestionarea comenzilor;
- aplicarea în relaţia directă cu clienţii a politicii comerciale a organizaţiei, prevazuta in R.O.I si in fisa postului;
-tratarea cu respect a tuturor clienţilor prin prezenta, vocabular si solicitudine; identificarea dorinţelor clientului prin crearea unei relaţii de consiliere; oferirea tuturor informaţiilor intr-o atmosfera destinsa; explicarea tuturor procedurilor de cumparare, finanţare, livrare, asigurare, cat si a documentelor aferente, avizarea clienţilor in legătura cu stadiul derulării comenzilor acestora;
- întocmirea la timp a situaţiilor de vânzări si a tuturor rapoartelor cerute de seful direct;
- actualizarea permanenta a aplicaţiilor informatice si utilizarea operativa a celorlalte programe de evidenta a comenzilor si stocurilor;
- participarea la şedinţele operative si la toate programele de pregătire profesionala organizate de firma.

CERINTE

-experienta minim in domeniul vanzarii 2 ani
-studii superioare
-cunostinte avansate operare PC
-abilitati de planificare si organizare,
-atitudine responsabila si proactiva.
-permis auto categ. B

BENEFICII OFERITE

-salariu motivant;
-oportunitati de dezvolare a carierei;
-un mediu de lucru placut.

DESCRIEREA FIRMEI

Dealer auto