Call Center & E-commerce Manager - Pitesti

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul său, o companie lider pe segmentul e-commerce & call-center, leoHR recrutează:

Responsabilitati:

• Implementarea orientărilor comerciale în funcție de obiectivele calitative și cantitative.
• Coordonarea resurselor disponibile (resurse umane, echipamente).
• Definirea și urmărirea obiectivelor individuale / colective, calitative / cantitative;
• Organizarea și supravegherea activității echipelor;
• Participați la recrutarea, integrarea și evaluarea angajaților.
• Planificarea resurselor echipei pe baza specificațiilor clienților și a fluxurilor zilnice de apeluri, optimizarea condițiilor de lucru.
• Definirea și monitorizarea indicatorilor de performanță: satisfacția clienților, cifra de afaceri, climatul social, respectarea proceselor.
• Identificarea diferitelor domenii de îmbunătățire pentru a optimiza rentabilitatea centrului, contribuția la evoluțiile activităților sale.
• Monitorizarea evoluției echipamentelor: software de birou, instrumente de producție (GRC, apeluri de ascultare, statistici), echipamente (platforme tehnice).

CERINTE

Aptitudini necesare

• Experienta in management si managementul resurselor umane
• Responsabilitati in gestiunea comercială, administrativă și bugetară
• Experiență în instrumentele numerice si de calculator (GRC, Excel, statistici)
• Limba Engleză și limba franceză nivel avansat
• Abilitati de leadership, abilitatea de a asculta, de a comunica și de a motiva echipele
• Persoana energica, capacitatea de lucru, managementul stresului, capacitatea de reacție, autonomie
• Disponibilitatea deplasarii pentru cursuri de formare in Franta

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies