BUSINESS CONTOLLER & HR ANALYST

Delta Rom Technologies

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Controlul şi protejarea profitabilităţii businessului/produselor noastre
• Implicare în pregătirea bugetului anual şi a planurilor de afaceri.
• Implicare în pregătirea statelor de plata, pontaje, gestiunea dosarelor de personal
• Pregătirea calculelor P&L pentru lansare investitii, analiza indicatorilor de performanta
• Evaluarea preţurilor ofertate sau practicate
• Controlul investiţiei de capital
• Monitorizarea profitabilităţii produselor.
• Studii despre cost şi evaluarea proiectelor
• Proiecte speciale şi activităţi legate de domeniul Finance & Control&HR alocate de şeful direct.
• Livrarea de rapoarte si indicatori de performanta care sa sprijine business-ul in luarea de decizii
• Introduce in sistemul informatic bonurile de consum,raportul de productie
• Participarea la efectuarea inventarelor in magazie si la inregistrarea lor
• Verificarea preturilor de vanzare si facturarea conform comenzilor primite
• Intocmirea ordinelor de deplasare, urmarirea delegatiilor si a decontarilor
• Claseaza si arhiveaza diferitele documente

CERINTE

• Studii superioare de preferinta in domeniul finante / control de gestiune si cunostinte de limba franceza - nivel B1, limba germana poate constitui un avantaj insa nu este o cerinta eliminatorie
• Minimum 5 ani de experienta in control financiar si de gestiune, de preferinta in domeniul industrial/productie si o experienta in domeniul resurselor umane (analist, asistent resurse umane)
• Cunostinte avansate MS Office (cu precadere MS Excel - Visual Basic), cunoasterea programului de gestiune CIEL costituie avantaj
• Persoana activa cu spirit de observatie , comunicativa, gandire logica, orientare spre rezultate si atentie la detalii, aptitudini analitice si confort absolut in lucrul cu cifrele, atitudine proactiva, meticulozitate,
• Persoana capabila de lucru independent dar si in echipe transversale, extrem de implicata si pasionata de munca sa

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv + bonuri
- Mediu multicultural
- Posibilitati de evolutie ierarhica

Suntem o importanta investitie franceza in domeniul industrial. Producem piese de mecanica fina pentru industria electrica si electronica, cablaje pentru industria auto si de electrocasnice si efectuam operatiii de debavurare asupra unor piese metalice din domeniul auto.
Companie tanara, in plina dezvoltare ale caror produse sunt exportate in proportie de 80%