AUDITOR INTERN - BC Piatra Craiului Campulung

Banca Cooperatista Piatra Craiului Campulung

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal

Are o bună cunoaștere a activităților și practicilor bancare;
Este bine organizat și are capacitatea de a lucra sub presiune;
Are gândire analitică și atenție la detalii;
Comunică bine verbal și în scris, are calități de mediator;

Responsabilități:

Auditează activitățile desfășurate în cadrul departamentelor băncii, conform planurilor de audit și reglementărilor în vigoare;
Examinează deficiențele în implementarea legislației în vigoare și propune măsuri de remediere;
Urmărește îndeplinirea sarcinilor aferente angajamentelor de audit și trecerea angajamentului de audit prin toți pașii.

Toate CV-urile vor fi păstrate în condiţii de confidenţialitate. Doar candidaţii ale căror aplicaţii sunt selectate vor fi contactați pentru interviu.

CERINTE

- Studii superioare economice, calitatea de auditor financiar – cerință obligatorie;
- experiența bancară, de preferat în activitățile de control, audit, reprezintă un avantaj;

Banca Cooperatistă Piatra Craiului Câmpulung face parte din Rețeaua Cooperatistă CREDITCOOP, singura rețea cooperatistă din România. Rețeaua Cooperatistă CREDITCOOP are capital privat, integral românesc, cu peste 650 mii de membri asociați și 1,2 milioane clienți.
Banca Cooperatistă Piatra Craiului Câmpulung funcționează ca instituție de credit, sub supravegherea și controlul Băncii Centrale Cooperatiste CREDITCOOP și a Băncii Naționale a României și își desfășoară activitatea pe raza județului Argeș.