Angajam expeditor international

TRACDARO AUTO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITĂȚI:

- Organizează transporturile de marfa pentru livrarea către clienții Companiei;
- Desemnează și programează șoferii și autovehiculele pt. fiecare comanda / cursa;
- Dirijează zilnic autovehiculele conform planului zilnic / săptămânal de transport;
- Dentine permanent relația / contactul cu beneficiarii transporturilor de mărfuri ;
- Stabilește traseele optime de deplasare și monitorizează traseele și le comunica conducătorilor auto;
- Urmărește încărcarea la capacitate a mijloacelor de transport , și respectarea termenelor de încărcare și descărcare a mărfurilor;
- Urmărește pana la finalizare comenzile de transport pentru fiecare cursa;
- Se implica in soluționarea problemelor apărute pe parcursul livrării mărfii către clienți;
- Gestionează sistemul GPS in vederea verificării și respectarii traseelor comunicate către șoferi;
- Strange documentele aferente curselor și le transmite in funcție de destinația acestora departamentelor conexe sau terților (contabilitate, beneficiari etc);
- Folosește programele specializate pentru identificarea marfurilor disponibile

CERINTE

PROFIL CANDIDAT:

- Limba Engleza nivel mediu- avansat /scris – vorbit;

- Cunoasterea limbii germane( scris-vorbit) nivel incepator/avansat constituie un avantaj!
- Cunoștințe specifice domeniului transporturilor ( notiuni de geografie, legislație rutiera naționala și internaționala, cunoștințe minime- tehnice despre autovehicule);
- Foarte bune abilitați de comunicare și relaționare-atât cu clienții / furnizorii, cat si cu colegii .
- Persoana riguroasa, tenace, organizata;
- Capacitate rapida de decizie, precum și asumarea responsabilității pentru deciziile luate;
- Capacitate mare de auto-organizare a propriilor activități, de planificare si prioritizare a task-urilor;
- Atitudine pozitiva și pro-activa;
- Rezistenta la stres și lucru sub presiune;
- Experiența profesionala minim 6 luni pe un post similar (firme de transport/case de expediție);

- Referintele de la ultimul loc de munca constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

OFERTA:
- Post de tip full time;
- Pachet salarial motivant .
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala.

- Mediu de lucru placut

Companie cu sediul in Pitesti al carei obiect principal de activitate este transportul rutier de marfuri generale in trafic international.