Agent de vanzari

MD Mecanic Benz 2003

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Agentul de vanzari negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;

- Raspunde de intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasari si plati in numerar;

- Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;

- Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;

- Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei;

- Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);

- Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;

CERINTE

-Cunostinte legate de domeniul de activitate – marketing, vanzari
-Posesor permis de conducere – categoria B
- Candidatul trebuie sa aiba rezistenta la stres, capacitate de negociere, putere de organizare si incadrare in termene-limita.
-Abilitati excelente de comunicare si o atitudine orientata spre client

MD Mecanic Benz 2003 este o societate infiintata in anul 2003 avand ca principal obiect de activitate comertul cu ridicata de piese si accesorii pentru autovehicule.