Specialist SSM

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Resurse Umane, cauta pentru clientul sau, companie multinationala care activeaza la nivel global cu marci si tehnologii de varf, grupate in diviziile: Laundry & Home Care, Beauty Care si Adhesive Technologies, un Specialist SSM pentru fabrica companiei din Roznov, Neamt.

Responsabilitati:

- Coordoneaza activitatile de securitate si sanatate in munca si implementeaza actiuni privind securitatea si sanatatea in munca in fabrica
- Urmareste utilizarea in conditii de siguranta a echipamentelor si utilajelor;
- Efectueaza instructajul introductiv general de SSM si SU pentru angajatii din cadrul Fabricii din Roznov;
- Efectueaza controale la toate locurile de munca pentru a verifica gradul de respectare a instructiunilor specifice de SSM, PSI, SU si protectia mediului
- Intocmeste necesarul de documentatii cu caracter tehnic de informare si instruire a lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
- Identifica echipamentele individuale de protectie necesare pentru posturile de lucru din companie si intocmeste necesarul de dotare a lucratorilor cu echipament individual de protectie;
- Elaboreaza rapoarte privind accidentele de munca suferite de lucratorii din fabrica
- Urmareste actualizarea planului de interventie, a planului de prevenire si protectie si a planului de evacuare;
- Raspunde de instruirea, examinarea si prelungirea de autorizatii ale operatorilor de deservire a instalatiilor / echipamentelor sub incidenta ISCIR, in conformitate cu prevederile Prescriptiilor Tehnice-Colectia ISCIR si cu legislatia in vigoare.
- Alte atributii specifice jobului.

CERINTE

- Cunostinte bune PC (MS Office, email);
- Limba engleza-scris/vorbit/citit-mediu- avansat
- Cunostinte tehnice privind utilajele.
- Minim 3 ani experienta in medii productie
- Studii tehnice superioare
- Curs in domeniul securitatii si sanatatii in munca cu o durata de 80 de ore
- Curs postuniversitar de evaluare a riscurilor cu o durata de 180 de ore
- Curs de cadru tehnic cu atributii SU
- Curs operator RSVTI

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Tichete de masa

Asteptam aplicatiile dvs online.
Doar candidatii care corespund cerintelor tehnice, vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro