Specialist marketing in Piatra Neamt

SC Criber NET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Promovează imaginea organizaţiei
• Elaboreaza actiunile de marketing ale companiei, asigura implementarea acestora si urmareste rezultatele obtinute in urma acestora; (conceptie, implementare, analiza, raportare periodica, prezentare);
• Mentine o vizibilitate ridicata a produselor firmei;
• Dezvolta politici de fidelizare a clientilor;
• Intretine relatii cu clientii firmei – analizeaza satisfactia acestora
• Stabileste punctele de măsurare, indicatorii de performanță pentru proiectele și sarcinile în coordonare, analizeaza eficiența canalelor, instrumentelor de marketing utilizate.
• Analizeaza piața- concurența, nevoi ale pieței, prețuri;

CERINTE

• Studii superioare economice/marketing/comunicare
• Experiență în elaborarea strategiilor si actiunilor de marketing (aplicată într-o firmă de comercializare constituie avantaj)
• Bun cunoscator al mediului online (Social Media, Blogging, Google Adwords, Google Analytics, Google URL builder, E-mail Marketing, Link Exchange etc.) si offline;
• Deschidere catre permanenta informare cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEO (Search Engine Optimization), SEM (Search Engine Marketing), Social Media precum si catre alte unelte de promovare;
• Pasiune pentru marketing, perseverenta si atentie catre detaliii, initiativa si orientare catre rezultate;
• Bune abilități de negociere ,abilitati de comunicare verbala si in scris,capacitate de muncă independentă
• Echilibru emotional, constanta in atitudini ,seriozitate, punctualitate, responsabilitate, capacitate de gestionare optima a timpului
• Cunostinte solide de limba engleza scris si vorbit;
• Permis categoria B

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut, intr-o echipa dinamica si in plina dezvoltare.
Pachet motivant, oportunitati de dezvoltare si instruire.