Programator baze de date

SC Dinamic 92 Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creare de rapoarte folosind MS-SQL Server & MS-Excel, etc;
- Intretinere / modificare aplicatii Web (e-commerce si intranet);
- Creare/Intretinere programe interne, pe baza specificatiilor primite, folosind diverse platforme/limbaje de programare;
- HelpDesk aplicatii interne (ERP / WEB / e-Commerce)

CERINTE

Calificari necesare:
- Studii: superioare tehnice sau informatice;
- Experienta: minim 1 an intr-un job similar;

Competente de programare
- OOP: .NET / C# / C++ ;
- Baze de date: SQL Server / MySQL;
- Web: Html, CSS, Javascript, jQuery, etc;
- Microsoft Excel 2007 sau mai recent: VBA / formule

Utilizare:
- Microsoft Office (Word / Excel)
- Visual Studio 2005/2010;
- Windows 7/8/10;

Constituie un avantaj:
- MS-SSRS, MS-SSIS
- Prestashop
- php Smarty

Dinamic 92 Distribution SRL este o companie infiintata in 1992 avand ca principala activitate distributia nationala de anvelope, consumabile auto, materiale pentru constructii si amenajari interioare. In cei 25 ani de existenta, politica firmei a fost orientata catre identificarea si satisfacerea nevoilor clientilor sai printr-un proces continuu de largire a gamelor de produse oferite, la un raport pret/calitate cat mai competitiv.

Sediul central al firmei Dinamic 92 este in Piatra Neamt, activitatea de distributie fiind completata prin cele 5 puncte de lucru din Piatra Neamt, Constanta, Bucuresti, Timisoara si Cluj.