Operator Date Magazie (DELGAZ GRID)

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigură operarea tuturor echipamentelor de măsurare in stare DEPO, aflate în proprietate Delgaz Grid.

• contoare de energie electrică
• transformatoare de măsurare de curent sau de tensiune/ Corectoare de volum / Manometre
• sigilii unic identificabile
• modem-urilor de telecomunicații
• documentele cu regim special care se folosesc în activitatea de măsură.
• Asigura incarcarea /descarcarea si manipularea contoarelor din magazie.
• Verifică toate contoarele care intră în magazie (tip, cantitate, corectitudine documente însoțitoare).
• Verifică sigiliile care intră în magazie și care urmează a fi folosite în instalații (tip, cantitate, documente însoțitoare) .
• Verifică integritatea contoarelor demontate din instalații și predate la magazie precum și concordanța dintre indexul de pe contor și cel consemnat în buletinul de mișcare.
• Anunță orice anomalie sesizată cu ocazia verificărilor către șeful direct.
• Asigura casarea contoarelor.
• Predă pe bază de borderou (proces verbal) contoarele demontate din instalații la laborator metrologic sau la SMM – la responsabil contract pentru casare.
• Păstrează și arhivează un exemplar din toate bonurile de mișcare ale contoarelor care au trecut prin magazia SMM precum și buletinele de verificare metrologică ale contoarelor noi sau primițe de la laboratorul metrologic.
• Predă un exemplar din bon mișcare contor (vizat cu semnătură pentru corectitudine indexe ) cu borderou (proces verbal) către operatori bază date prin gestionarul de contract de la SMM.
• Predă la SIE, pentru Comisia de evaluare, toate contoarele însoțite de note de constatare cu borderou (proces verbal).
• Se ocupă zilnic de păstrarea în bune condiții a stocului de contoare, materiale si documente din magazie precum și de aprovizionarea acestuia din magazia DALO.
• Primește și distribuie contoare din stocul existent la magazia de contoare numai pe bază de borderou (proces verbal)
• Predă sigiliile spre a fi folosite în instalațiile EDRO pe bază de borderou care să conțină seriile sigiliilor predate și persoana care le primește.
• Evidențiaza fiecare lot de sigilii în registrul de mână și registrul electronic.
• Predă în teren sigiliile pe bază de semnătură de primire în registru de mână, proces verbal în SAP și împreună cu borderoul de evidență a sigiliilor ridicate din magazie.
• Primește din teren “borderourile evidență sigilii” completate cu fiecare serie de sigiliu predat anterior și montat în instalații împreună cu cheițele aferente.
• Pe fiecare borderou se va completa de utilizatorul sigiliilor mențiunea ”Răspund pentru corectitudinea datelor” + semnătura, însoțit de PV predare sigilii si cheițe.
• Scanează fiecare borderou evidență sigilii și-l arhivează electronic pe numele fiecărui utilizator.
• În cazul în care au cheițe sau sigilii lipsă, gestionarul de magazie va solicita notă explicativă persoanei în cauză.
• Seriile sigiliilor pierdute se vor trece într-un tabel pentru a fi evidențiate separat.
• Primește din teren sigiliile defecte propuse spre a fi casate (distruse), însoțite de borderou cu seriile acestora.
• Răspunde de justificarea documentelor și materialelor cu regim special (evidența Bonuri de Mișcare Contori, Buletine de Verificare Grupuri de Măsură, Note de Constatare și sigilii)
• Are obligața de a cunoaște și de a aplica toate procedurile în vigoare care reglementează activitatea magaziei de contoare.

• Are responsabilități ce decurg din domeniul sistemului integrat de management al calității, mediului, sănatatii si securitatii ocupationale in activitatea proprie, conform prevederilor anexei Fisei Postului.

Pentru mai multe detalii va rog sa sunati la 0737 069 777.

CERINTE

Adecco Resurse Umane angajeaza pentru clientul sau, compania Delgaz Grid, organizatie multinationala de prestigiu, activa in domeniul energetic : Operator Magazie

Profilul candidatului:
- Studii/specialitatea: școală profesională, liceu de specialitate/ curs de calificare
- Cunostinte IT: MS Office, SAP-ISU
- Aptitudini: capacitatea de planificare, capacitate de decizie, de sinteză, discernământ, tact;

- Disponibilitate pentru lucru în echipă, în program prelungit;

- Atitudine: loialitate faţă de organizaţie;

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro