Inginer de sistem in Informatica

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura suport IT pentru toti userii din zona de competenta, in functie de situatie,
-asigura functionarea serverelor, PC-urilor, imprimantelor, echipamentelor de retea si sistemul de cablare structurata voce/data.- studii superioare in domeniul informatic;
- cunostinte aprofundate referitoare la hardware (PC, laptop-uri, imprimante), retelistica (elemente de cablare structurata, tehnologia LAN/WAN, protocol TCP/IP, configurare switch-uri Cisco, VLAN-s), sisteme de operare (Microsoft Windows XP/Vista, MS Office 2003/2007), Windows Server 2003 -Active Directory, File Server, Print Server

CERINTE

- experienta in domeniu de minim 2 ani;
- abilitati de analiza si sinteza, acuratete;
- orientare spre rezultate;
- abilitati bune de comunicare si de ascultare activa;
- spirit de echipa;
- dinamism, flexibilitate;
- atitudine corecta si proactiva;
- cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.- pachet de beneficii atractiv;
- ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta;
- traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
- oportunitati de dezvoltare a carierei;
- performante apreciate si recompensate.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»