Designer pagini web

Dinamic 92 Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere post:
- Creatie si implementare concepte grafice pentru continut online sau offline, elemente promotionale, elemente grafice pentru interfata web/software, prelucrare de imagini, etc.
- Creatie de bannere, anunturi, grafica pentru reclama online, butoane, inconite, etc.
- Prelucrare si compresie de imagine si pregatire pentru web.
- Manipulare de imagini fotografice si plasarea lor intr-un context compozitional care include text si alte elemente grafice

CERINTE

- Adobe Photoshop, Adobe Illustrator sau programe similare. Bonus: animatie 3D
- Macromedia Flash. Bonus: Action Script si dezvoltare de aplicatii flash care interactioneaza cu o baza de date
- Familiarizat cu partea de productie web (Layout de pagin in HTML, notiuni de CSS, JavaScript) Bonus : aplicatii gen PHP + MySQL, intelegerea unei baze de date
- creativ, original
- notiuni demonstrabile de compozitie, layout si cromatica.
- absolvirea unei facultati de specialitate (grafica, design) reprezinta un avantaj

Optionale (cunostinte care ar putea reprezenta un avantaj):
- cunostinte avansate operare pachet Office (formule, pivoti, cuburi, grafice, etc);
- creare si dezvoltare aplicatii WEB complete, de tip e-commerce (B2C / B2B);

CV-urile se trimit la: ovidiu.tiganescu@dinamic92.ro

BENEFICII OFERITE

- colaborare cu o echipa profesionista;
- conditii de lucru avantajoase;
- mediu de lucru placut;
- posibilitati de dezvoltare;

Dinamic 92 Distribution SRL este o companie infiintata in 1992 avand ca principala activitate distributia nationala de anvelope, consumabile auto, materiale pentru constructii si amenajari interioare. In cei 23 ani de existenta, politica firmei a fost orientata catre identificarea si satisfacerea nevoilor clientilor sai printr-un proces continuu de largire a gamelor de produse oferite, la un raport pret/calitate cat mai competitiv.

Sediul central al firmei Dinamic 92 este in Piatra Neamt, activitatea de distributie fiind completata prin cele 6 puncte de lucru din Piatra Neamt, Iasi, Constanta, Bucuresti, Timisoara si Cluj.