CONSULTANT FINANCIAR

SC ASIROM VIG SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
- contactarea potentialilor clienti;
- identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor;
- construiurea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
- oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

- studii medii, studii superioare constituie un avantaj;
- sa ai cunostinte operare calculator;
- sa fii intreprinzator;
- sa fii persuasiv si perseverent;
- sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni;
- sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate;
- experienta in vanzari constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- comisioane lunare in functie de vanzarile realizate si bonusuri trimestriale;
- posibilitatea de a promova profesioanal si de a deveni manager de echipa, in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea pe care o desfasori;
- beneficii autoturism si telefon, in functie de treptele de cariera atinse.