Cautam persoane tinere cu abilitati avansate de limba engleza pentru redactare ( editare, creare, modificare si publicare) de articole pentru presa internationala online (fara structura SEO cu scop VIRAL tip CANCAN )

twilikes inc

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Cunoasterea si folosirea de expresii americane si britanice.
-Atenţie sporită la detalii şi simţ al observaţiei .
-Sortarea, analizarea și prelucrarea informațiilor furnizate.
-Editarea articolelor intr-un mod unic dar pastrand acelasi inteles .
-Rescrierea unor articole existente intr-un stil si limbaj diferit pentru a deveni 100% originale.
-Redactarea de continut original pentru website-uri din diferite domenii .
-Cunostinte de baza in operarea PC/laptop ( Skype, Google Chrome, Google Drive)
-Creativitate,proactivitate, seriozitate si abilitatea de a invata repede
-Capacitatea de a respecta deadline-uri .

CERINTE

-Absolvent sau student : jurnalism /litere /relatii publice/ publicitate /marketing .
-Abilitati de copy-writer .
-EXCELENTE abilităţi de scriere în limba Engleză

Beneficii :

Oferta salariala peste medie (full-time) oferind training in scopul unei colaborari pe termen lung .