Asistent Manager

EKKOLOGIS NATURAL CONCEPT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului :
• Titularul postului are rolul de realiza redactarea/editarea documentelor specifice secretariatului, resurselor umane, traduceri tehnice diverse (constructii case lemn). Postul este in strânsă legătură cu toate departamentele firmei asigurând suport la întocmirea documentelor, atât pentru intern cat si pe relația cu externul.

Responsabilități :
• Verifica traducerea ofertelor si a specificațiilor tehnice, in special pentru clienții externi, verificând cu precădere traducerea corecta a acestora;
• Îndeplinește orice alte misiuni complexe de profil secretariat, resurse umane, traduceri, încredințate de conducerea societății;
• Contactează clienții si asista la negocierea contractelor, doar la cererea expresa a departamentului comercial si doar pentru a traduce in caz de necesitate, in lipsa ocazionala a persoanelor din departamentul susmenționat;
• Analizează la cererea departamentului tehnic-comercial cerințele clienților referitoare la produs, traduce cererile din/in limba franceza, engleza, germana, italiana;
• Întocmește documente specifice activității de inspector resurse umane (contracte individuale de munca, acte adiționale, decizii, fise post, adeverințe, etc.), întocmește Registrul general de evidenta salariați, transmite raportările Revisal in REGES;
• Întocmește pontajele lunare, gestionează dosarele de personal si bazele de date personal;
• Colaborează cu departamentul financiar-administrativ la întocmirea de diverse documente/baze de date;
• Respecta orice alte sarcini trasate de șeful ierarhic sau conducerea societății, in limita prevederilor legale.
• Răspunde de menținerea si îmbunătățirea sistemului de management al calității pe postul ocupat;
• Răspunde de păstrarea confidențialității informațiilor si a documentelor legate de firma;
• Adopta permanent un comportament in măsura sa promoveze imaginea si interesele firmei.

CERINTE

Cerințe specifice:
• nivel studii : studii medii/superioare: Litere, Psihologie/Științe sociale, Resurse umane;
• calificări / specializări necesare : - Traduceri (domeniu tehnic constructii case lemn: Franceza-obligatoriu, Engleza, Italiana, Germana), Birotica-secretariat, Inspector resurse umane, Legislația muncii
• abilități necesare : inteligență de nivel superior, spirit organizatoric, capacitate de a evalua și a lua decizii, capacitate de a lucra cu oamenii, rezistență mare la stres, ușurință, claritate și coerență în exprimare, punctualitate ;
• aptitudini si deprinderi necesare : aptitudini de comunicare, aptitudini de calcul, aptitudinea de a lucra cu documente, planificare și organizare a operațiilor și activităților, abilități de negociere, acordare și transmitere de informații, responsabilitate, abilitați alfa-numerice, echilibru emoțional

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Societate de constructii case din lemn